DAIKIN VRV KLİMA DIŞ ÜNİTELER

HAVA SOĞUTMALI - HEAT PUMP KLİMA

Hava soğutmalı VRV Klima, Daikin tarafından 1987 yılında Avrupa'da piyasaya sunulmuştur ve o tarihten bu yana performans, kapasite, enerji verimi ve çevreye uygunluk açısından önemli geliştirmeler yapılmıştır. Piyasada türünün en Sofistike ve Kullanışlı sistemlerinden biri olarak uluslararası kabul görmüş VRV aslında teknolojik olarak gelişmiş, yüksek verimli ticari ve endüstriyel iklimlendirme için kriter haline gelmiştir.

Üçüncü nesil serideki ısı geri kazanımlı, heat pump, yalnız sıcak, soğuk iklim, mini modellere sahip olan VRV sistemi Son Derece Esnektir ve sadece 2HP kapasite kademeleriyle 4 (12.6kW) ila 54HP (168,0kW) (heat pump) ve 8 (22,4kW) ila 48HP (151,0kW) (ısı geri kazanımlı) arası çalışma kapasitesine sahiptir. VRV sisteminin kullanışlılığı, soğutmada -5° C ila 46° C (VRVIII-S) ve ısıtmada -25° C ila 15° C (VRVIII-C) çalışma sıcaklık aralığıyla da görülmektedir.

VRV IV RYYQ-T HEAT PUMP

VRV IV RXYQ-T HEAT PUMP

VRV III-S RXYSQ-P8V1 - RXYSQ-P8Y1

VRV III-C RTSYQ-PA HEAT PUMP

VRV CLASSIC RXYCQ-A

HAVA SOĞUTMALI -  ISI GERİ KAZANIMLI KLİMA

Üçüncü nesil serideki ısı geri kazanımlı, heat pump, yalnız sıcak, soğuk iklim, mini modellere sahip olan VRV sistemi Son Derece Esnektir ve sadece 2HP kapasite kademeleriyle 4 (12.6kW) ila 54HP (168,0kW) (heat pump) ve 8 (22,4kW) ila 48HP (151,0kW) (ısı geri kazanımlı) arası çalışma kapasitesine sahiptir. VRV sisteminin kullanışlılığı, soğutmada -5° C ila 46° C (VRVIII-S) ve ısıtmada -25° C ila 15° C (VRVIII-C) çalışma sıcaklık aralığıyla da görülmektedir.

VRV III REYQ-P8/P9

VRV III REYHQ-P YÜKSEK COP

VRV III REYAQ-P

SU SOĞUTMALI KLİMA

Hava soğutmalı VRV'nin üstün enerji verimi ve montaj esnekliğine karşın, su soğutmalı modelin daha ekonomik ve sürdürülebilir bir çözüm olduğu bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bunlar, maksimum soğutucu akışkan borusu mesafelerinin bazen hava soğutmalı sistemin kullanımını geçersiz kılabildiği çok katlı yüksek kompleksler için geçerlidir. Ayrıca su soğutmalı VRV kullanımı için ideal olan diğer çözümler arasında, dış üniteler için çatı alanının veya dış alanın yetersiz olduğu binalar ve özellikle düşük ses seviyeleri gerektiren projeler bulunmaktadır.

Su soğutmalı VRV ısı geri kazanımlı, heat pump ve son olarak toprak kaynaklı seçenekleri olmak üzere 8 ila 30 HP arasında 9 modelde mevcuttur. Hızla büyüyen jeotermal sektörü aslında yer alt kaynaklarını kullanan heat pump sistemleri için ideal çözümdür ve son derece düşük karbon montajların da kullanım için geleceğe dönük büyük potansiyel sunmaktadır.

STANDART SERİ VRV WIII RWEYQ-P

TOPRAK KAYNAKLI SERİ VRV WIII RWEYQ-PR

DAIKIN VRV KLİMA İÇ ÜNİTELER

 54 HP VRV heat pump sisteminin tek bir soğutucu akışkan devresinden 64 adede kadar ayrı iç ünite kullanılabilir. Piyasanın en geniş serisinden biri olan Daikin VRV iç ünite aralığı, konforu en üst düzeye çıkarmak, çalışma ses seviyesini minimuma düşürmek, kurulum ve servisi basitleştirmek üzere tasarlanmış 116 farklı seçenekte 26'dan fazla farklı, şık ve zarif model içermektedir.

VRV iç üniteleri modern ve teknolojik olarak gelişmiştir; kaset tipi, gizli tavan tipi, tavan tipi, duvar tipi ve döşeme tipi modellere sahiptir. Dairesel atışlı kaset tipi ünite artık kendini her gün otomatik olarak temizleyerek, yıllık %50'ye kadar çıkabilen bir enerji tasarrufu sağlayan, kendi kendini temizleyen bir opsiyonel otomatik temizleme filtresi içermektedir. Filtrede toplanan tozlar bir elektrik süpürgesiyle basit bir şekilde temizlenebilmesi için bir ünitede toplanır.

Her boyut ve şekildeki odalara uyacak şekilde tasarlanan Daikin iç üniteler aynı zamanda kullanımı kolaydır, sessiz çalışır, son derece güvenlidir, kontrolü kolaydır ve kullanıcılara, iç mekana rahatlatıcı 'ek bir katkı' sağlamak imkanı tanır.

KASET TİPİ KLİMA

DAİRESEL ATIŞLI FXFQ-A

4 YÖNE ÜFLEMELİ FXZQ-M9

2 YÖNE ÜFLEMELİ FXCQ-A

TEK YÖNE FXKQ-MA

TAVAN TİPİ KLİMA

KÜÇÜK GİZLİ TAVAN TİPİ FXSQ-M9

İNCE GİZLİ TAVAN TİPİ FXDQ-A

INVERTER FANLI TAVAN TİPİ FXSQ-P / FXMQ-P7

YÜKSEK STATİK BASINÇLI FXMQ-MA

TAVAN TİPİ KLİMA

DÖŞEME TİPİ KLİMA

TAVAN TİPİ FXHQ-A

4 YÖNE ÜFLEMELİ FXUQ-A

DÖŞEME TİPİ FXLQ-P

GİZLİ DÖŞEME TİPİ FXNQ-P

DUVAR TİPİ KLİMA

Duvar Tipi FXAQ

 

EMURA FTXG-JW/A / RXG-K

FTXS-K/G / RXS-K/F

 

DAIKIN HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Daikin, işyerleri, oteller, mağazalar ve diğer ticari mekanlara taze hava sağlamak için bir dizi çözüm sunar; bu çözümler, birbirini tamamlayıcı ve VRV sisteminin kendisi gibi esnektir.

Isı Geri Kazanımlı Havalandırma
Doğru havalandırma binalar, ofisler ve mağazalarda iklim kontrolünün kilit unsurudur. Temel işlevi taze hava girişi ve kirli hava çıkışı sağlamaktır. HRV (ısı geri kazanımlı havalandırma) çözümümüz ise çok daha fazlasını sağlar. Isıyı geri kazanabilir, iç ve dış ortam sıcaklığı ve nem arasındaki dengeyi optimize edebilir, bu şekilde sistem yükünü azaltır ve verimliliğini arttırır.

%100 Taze Havayla Çalışabilen Ünite
FXMQ-MF %100 taze havayla çalışabilen çözümümüz, heat pump teknolojisini kullanarak taze hava işleme ve klimayı tek bir sistemde kombine ederek, hava beslemesi ve üflemeyi dengelemeyle ilişkilendirilen klasik tasarım sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Fan coil üniteleri ve dış hava işleme ünitesi aynı soğutucu akışkan hattına bağlanabildiği için toplam sistem maliyeti düşürülür ve tasarım esnekliği artar.

Klima santraline bağlanabilen VRV uygulamaları
Orta ve büyük ölçekli ticari mekanlar için klima santraline bağlanan bir dizi R-410A inverter kondenser üniteleri sunuyoruz. Bu yaklaşım, VRV ünitelerimizin esnekliğini Klima Santrali Uygulamalarıyla birleştirerek, iç ortam havası kalitesinin optimum düzeyde kontrolü ve maksimum verimlilik için basit ve güvenilir bir tasarım sağlamaktadır.

ISI GERİ KAZANIMLI - VAM-FA

ISI GERİ KAZANIMLI - VKM-GM / G

ISI GERİ KAZANIMLI - FXMQ-MF