Isıtma için optimize edilmiş VRV (VRVIII-C)

Kısa defrost süresi

Defrost (buz çözme) için gereken süre 4 dakikaya indirilmiştir, standart VRVIII sisteminin (10 dakika) yarısından azdır; Daha istikrarlı bir iç sıcaklık ve daha yüksek konfor seviyesi sağlar.

* Japonya'da 10 HP üniteyle saha testi verileri (Akita Şehri, Ocak 2006)

Düşük ortam sıcaklıklarında yüksek COP

İki aşamalı sıkıştırma teknolojisinin kullanımı, tüm ürün gamı için (bir 10HP ünite için 3,8'e kadar) -10°C hava sıcaklığında 3,0'dan yüksek olmayan COP değeriyle düşük sıcaklıklarda yüksek enerji performansı sağlar. Bu nedenle, yıllık enerji maliyetleri, standart heat pump sistemine göre oldukça düşüktür.

 

 

Geniş ısıtma çalışma sıcaklık aralığı

VRVIII-C, ısıtma modunda -25 °C YT dış hava sıcaklığına kadar standart çalışma sıcaklık aralığına sahip ve - 5 °C KT dış hava sıcaklığına kadar soğutma sağlayabilen piyasadaki ilk sistemdir.

 

 

 

Sabit ısıtma kapasitesi

VRVIII-C, düşük hava sıcaklıklarında bile sabit ısıtma kapasitesine sahiptir ve ısıtma için uygun tek kaynaktır. Isıtma kapasitesi benzer koşullarda standart VRV ısıtma kapasitesine göre %130'dur.

 

Yüksek ısıtma devri

Isıtma süresi özellikle düşük hava sıcaklığı koşullarında önemli ölçüde düşüktür. İç ünite ısı eşanjörü üflenen hava sıcaklığının 40°C'ye ulaşması için gereken süre %50 kısaltılmıştır.

 

 

Esnek boru tasarımı

VRVIII-C, 165m (190m eşdeğer boru uzunluğu) maksimum boru uzunluğuna ve toplam 500m sistem boru uzunluğuna sahiptir.
Dış ünitenin iç üniteden yukarıda bulunması durumunda, kot farkı 50m’dir.
Dış ünitenin iç üniteden aşağıda bulunması durumunda, kot farkı 40m’dir.
Dış ünite ile fonksiyon ünitesi arasındaki mesafe maksimum 10m (eşdeğer boru uzunluğu 13m) olmalıdır.
En uzun boru uzunluğunun maksimum 90m olması koşuluyla, ilk branşmandan sonra en uzun boru uzunluğu ile en kısa boru uzunluğu arasındaki fark maksimum 40m olabilir.

ÖZEL TEKNOLOJİLER

İki aşamalı sıkıştırma

İki aşamalı sıkıştırma teknolojisi, sistemin yüksek basınç oluşturmasını ve düşük çevre sıcaklıklarında daha yüksek ısıtma kapasitesi sağlar. İkinci inverter kompresörü (fonksiyon ünitesinde bulunmaktadır) özellikle yüksek basınç sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
İç ünitede ısı değişimi yapıldıktan sonra, gaz-sıvı ayırıcısında gaz ve sıvı ayrılır. Bu şekilde gaz halindeki soğutucu akışkan geri kazanılır ve doğrudan yüksek basınçlı kompresöre aktarılır.

Daikin VRV Klima Servis Talebi İçin 0216 611 94 92 nolu Numaradan Bize Ulaşabilirsiniz.

Daikin VRV Klima Detaylı Bilgi